Jak optycznie powiększyć usta?

przez admin

Usta. Niesamowicie istotna część twarzy zarówno kobiety, jak i mężczyzny. To dzięki nim możemy promieniście się uśmiechać, a także po prostu jeść. Ich korzystny wygląd sprawia, człowiek wygląda po prostu atrakcyjniej. Wiele kobiet zastanawia się, co może zrobić, by optycznie powiększyć swoje usta i nadać im nieco bardziej obfitego charakteru. Poniższy artykuł przedstawia sposoby na optyczne powiększanie ust. Miłej lektury!

Magia makijażu, czyli sposoby wizażystek na powiększanie ust

Usta należy pielęgnować, to fakt niezaprzeczalny. Odpowiednio je nawilżać i chronić przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zimno czy nadmierna wilgoć lub kontakt z wodą, która wysuszy usta. Trzeba też odpowiednio dobierać kolory pomadek, szminek czy błyszczyków. Pytanie tylko: jakie wybierać, by usta wydawały się nieco większe, niż są w rzeczywistości? Dzięki kilku sprawdzonym przez wizażystki na całym świecie sposobom można osiągnąć efekt bardzo obfitych, wyraźnie powiększonych ust bez konieczności stosowania zabiegów powiększających.

Poradnik: jak malować usta

Przed rozpoczęciem wykonywania makijażu należy zrobić dokładny peeling i masaż ust. W tym celu można korzystać z gotowych kosmetyków do peelingu lub spróbować metod domowych, czyli usuwanie martwego naskórka z ust za pomocą szczoteczki do zębów (delikatnie!). Szczoteczka usunie to, co niepotrzebne, a dodatkowo rozmasuje usta i dobrze je ukrwi, przez co staną się lekko napęczniałe.

Co zaś się tyczy barw: najlepiej nie stosować ciemnych kolorów, czyli na przykład bordo albo ciemnej wiśni, bo kolory, które nie są jasne, mają zdolność do optycznego pomniejszania ust, nie powiększania. Z tego powodu lepiej ich unikać i stosować jasne kolory, takie jak kolor pudrowego różu czy barwę nude. To właśnie te barwy sprawiają, że usta stają się bardziej pełne optycznie. Dodatkowo podczas malowania ust warto wyjść nieco za ich kontur, a na koniec nałożyć błyszczyk. Lśniąca warstwa błyszczyku zapewni bardzo ciekawy, naturalny efekt powiększenia ust. Ostatecznie można wykorzystać gotowy błyszczyk albo szminkę z kategorii maximizerów.

Przy nakładaniu błyszczyku warto poświęcić więcej uwagi środkowi dolnej i górnej wargi, bez pokrywania całych ust. Usta można obrysować milimetr poza ich naturalne umiejscowienie.

Domowe sposoby na powiększanie ust

Do domowych sposobów można zaliczyć używanie błyszczyków z pikantnymi przyprawami, które wzmacniają efekt czy dotykanie ust kostką lodu. Wtedy krążenie krwi zostaje w nich pobudzone i uwypukla usta w wyraźny sposób. Dodatkowo trzeba pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust, dzięki któremu pozostawać będą zdrowe, piękne i pełne.

Kosmetyki, które sprawią, że usta staną się większe

Kosmetyki typu scrub świetnie sprawdzają się do złuszczania naskórka i sprawiają, że usta zyskują odpowiednią gładkość, nawilżenie, a także bardzo subtelną, ale dającą się zauważyć miękkość. Kosmetyki tego typu zwiększają elastyczność ust, wygładzają je i ujędrniają. Dodatkowym atutem wykorzystywania odpowiedniego rodzaju kosmetyków jest fakt, że ich skład ma dodatni wpływ na samopoczucie ogólne, nie tylko na wygląd i zdrowie cery czy ust.

Warto pamiętać, że korzystanie tylko z naprawdę dobrych jakościowo kosmetyków zapewni nam pełnię efektów i oczekiwane rezultaty przejdą nasze najśmielsze wyobrażenia.

Krótkie podsumowanie

Korzystając z porad zawartych w tym krótkim poradniku, każda kobieta opanuje sztukę wizualnego powiększania ust. Warto oczywiście słuchać swojej intuicji i eksperymentować nie tylko z makijażem, ale również z kosmetykami. Dla każdej z pań znajdzie się jej ulubiony sposób!