Prezent na ostatnią chwilę. Co wybrać?

przez admin

Nie da się ukryć, że życie w zaganianym świecie to doświadczenie wielu ludzi. Wszystko goni: od terminów, przez pracę, a czasem nawet po przygotowania do wakacji, na których zamiast odpoczywać, wciąż ludzie wciąż zamartwiają się sprawami pozostawionymi w domu. W takich sytuacjach nierzadko zdarza się komuś przypomnieć sobie o zbliżającej się rocznicy, urodzinach, imieninach czy jakimś indywidualnym święcie danej osoby dosłownie na chwilę przed uroczystością. Jaki więc prezent kupić na ostatnią chwilę? Więcej w poniższym artykule.

Prezent na ostatnią chwilę: co kupić, gdy nie ma czasu na przemyślenie wyboru?

Co kupić, gdy się nie wie, co kupić? Oto jest pytanie! Wybór zdaje się tym trudniejszy, gdy nie ma zbyt wiele czasu, który w innym wypadku można byłoby poświęcić na przemyślany prezent. Gdy nie ma tego komfortu, najlepszą rzeczą, którą można zrobić, to kupić prezent szybko, ale prezent o charakterze uniwersalnym. Co to znaczy? To bardzo proste. Chodzi o wybór takiego podarunku, który zostanie zaakceptowany z uśmiechem przez obdarowywaną lub obdarowywanego, ale który nie zostanie uznany za przedmiot podarowany „od czapy”. Skarpetki to często nie jest zbyt dobry pomysł, chyba że okazja to gwiazdka. Zacząć więc należy od kategorii prezentów, które sprawdzą się niemal na każdą okazję:

  • Dobry trunek! Alkohol w kulturze polskiej ma wysoką pozycję na liście z tego względu, że jest nie tylko używką, dobrym napojem, ale również sposobem na prezent i to najbardziej uniwersalnym. Czy to chrzciny, czy urodziny albo imieniny, czy nawet wesele: alkohol zawsze się sprawdzi. Należy jednak choć trochę dostosować moc i smak trunku do osoby, która zostanie nim obdarowana. Dlatego paniom, które zazwyczaj nie lubią mocnego alkoholu, nie kupujemy wódki (chyba że jest inaczej), a panom nie dajemy w prezencie słodkiego likieru. Wino natomiast to prezent wręcz klasyczny i sprawdzi się w niemal każdej sytuacji (chyba że ktoś nie jest osobą pijącą).
  • Kwiaty i słodycze! Kwiaty są prezentem, który ma być po prostu zadowalający estetycznie. Mają dobrze wyglądać i pięknie pachnąć, ale przeznaczone są na okazje nieco bardziej formalne, o tym trzeba pamiętać. Słodycze natomiast smakują prawie wszystkim, wystarczy więc wybrać odpowiedni koszyczek ze słodkościami, a zaspokoimy pragnienia każdego, od dziecka, przez dorosłego, aż po osobę nieco starszą. W takim przypadku kwiaty będą po prostu miłym dodatkiem i dekoracją do całości.
  • Kosmetyki! Współcześnie, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, po prosto dbają o siebie i to niemal w równym stopniu. Być może panowie mają nieco mniej kosmetyków w łazience od pań, jednak w obecnych czasach każdy chce dobrze wyglądać i równie dobrze czuć się w swojej skórze. Dlatego jednym z bardzo uniwersalnych prezentów są kosmetyki. Trzeba jednak pamiętać, by nie wybierać zbyt specjalistycznych rzeczy, ale te bardziej ogólne, jak na przykład wysokiej jakości krem nawilżający cerę twarzy lub żel pod prysznic o niesamowicie wyjątkowym zapachu i konsystencji. Tutaj pole wyboru jest szerokie.

Krótkie podsumowanie

Jeśli wszystkie powyższe porady zostaną wykorzystane przy wybieraniu prezentu, osoba obdarowywana na pewno się z niego ucieszy. Nie musi to być nic wielkiego, ale ważne, by prezent był po prostu użyteczny, słodki, smaczny, pachnący, piękny i od serca. Wtedy nikt nie będzie kręcić nosem. Przeciwnie! Czasem uniwersalny prezent, pośród wielu wymyślnych i oryginalnych, będzie powiewem orzeźwiającej klasyki i sprawi wiele radości temu lub tej, którzy będą z niego korzystać!

You may also like