Stylizacja boho w ubiorze. Czyli co wybrać?

przez admin

Czym jest boho, chyba nie trzeba mówić. Dla tych, którzy nie wiedzą, krótkie przypomnienie: styl boho to styl w modzie damskiej mocno inspirowany ruchem hippisowskim, latami sześćdziesiątymi i siedemdziesiątymi, a także wpływami orientalnymi, takimi jak wpływy kultury indyjskiej czy nawet indiańskiej, a także swobodą ubioru Cyganów i Cyganek i sposobem ubierania się artystycznej bohemy. O co więc chodzi? O wolność, swobodę i całkowite nieskrępowanie, a także o kolorowość i radość ubierania się tak, jak chcemy!

Styl boho: jak nosić ubrania w tym stylu?

Styl boho jest stylem mocno eklektycznym, a więc takim, który zbiera w sobie różne, czasem pozornie nieprzystające do siebie elementy. Tym się jednak różni od innych rodzajów stylu, że w boho wszystko się ze sobą łączy w odpowiedni sposób i tworzy kompletną, uzupełniającą się całość. Jak się więc nosić, gdy chce się być boho? Luźno! To przede wszystkim. I nie chodzi, by panie zakładały całkowicie luźne ubrania, chociaż o to oczywiście również. Chodzi o luz szeroko pojęty, czyli nieskrępowaną wyobraźnię, możliwość samodzielnego dobierania elementów stylizacji tylko dlatego, że się nam podobają. Ta kobieta nosi się w stylu boho, która uwielbia przebojowość, swobodę i kreatywność w tworzeniu swojego stylu.

fot. pexels

Poniżej zostaną przedstawione inspiracje, z których na pewno warto będzie skorzystać. Czasem potrzeba nieco inspiracji i zachęty do próbowania nowych rzeczy!

Przykłady! Przykłady!

Trzeba zacząć od absolutnych podstaw, by można było przejść dalej. Dlatego też dla tych pań, które jeszcze nie wiedzą, jak ugryźć styl boho, przedstawiona zostanie poniżej lista, która z pewnością ułatwi całe zadanie. Co nosić, by styl boho nie sprawiał nam żadnych problemów i cieszył za każdym razem?

  • Sukienki! Jakie? Odpowiedź jest prosta. Każda zwiewna sukienka, która jest jednocześnie luźna i w nieco (nieco!) większym rozmiarze, sprawdzi się wyśmienicie. Ważne, by była wzorzysta, w rozmiarze maxi lub midi. Sukienki tego rodzaju sprawdzają się zazwyczaj najlepiej w sezonie wiosenno-letnim. Czy to jednak przeszkoda, by nosić je w chłodniejsze dni? Oczywiście, że nie! Wystarczy dobrać odpowiednie obuwie i coś, co narzucimy na sukienkę. Zamiast sandałów, piękne botki, a na sukienkę ramoneska albo nawet zimowy kożuch!
  • Dodatki! Wyżej wymienione sukienki to baza, a więc absolutna podstawa, jednak nie można zapomnieć, że dodatki spełniają ogromną rolę w stylu boho. Wszystko, co ma frędzle, jest plecione (plecione torby, torebki, woreczki etc.) i wzorzyste, sprawdzi się wyśmienicie. Dużo biżuterii, takiej oryginalnej i przywodzącej na myśl naturę, czyli wszelkiego rodzaju bransoletki z materiału, korale, naszyjniki z pereł (tak, to też może się sprawdzić!) dodadzą stylizacji charakteru.
  • Fryzura! Tutaj warto postawić na dość sporą dozę chaosu, ale kontrolowanego. Wszelkiego rodzaju niedbałość, rozpuszczone włosy albo włosy zaplecione w niedbały warkocz, duża doza swobody: to stanowi o pięknej fryzurze w stylu boho. Warto poeksperymentować, jednak najważniejszą kwestią jest to, by nie traktować swojej fryzury jako misternego dzieła sztuki. Swoboda i nieskrępowanie: to odpowiedź na fryzurowe wyzwania w stylu boho!

Krótkie podsumowanie

Wystarczy korzystać z tych kilku drobnych porad, by zacząć swoją przygodę ze stylem boho. Dla kobiet, które potrzebują jedynie nieco inspiracji, będzie to świetny sposób na rozpoczęcie zabaw z tym stylem. Później każdy dobór kolejnego elementu ubioru jest już raczej przyjemnością, a nie wyzwaniem, bo boho to wolność i swoboda. Wybierać należy to, co się podoba i w czym czujemy się świetnie. Oto przepis na sukces!

You may also like